"Sprzedaż agencyjna wycieczek i wczasów zagranicznych"

Głównymi kierunkami naszej działalności są obecnie wynajem nowoczesnych i niezawodnych autokarów jednopokładowych. Obsługa imprez konferencyjnych, sympozjów, wyjazdów motywacyjnych dla małych, średnich i dużych firm w Polsce i za granicą oraz turystyka przyjazdowa

Korfu to jedna z najpopularniejszych wysp greckich.

Jest to miejsce, do którego masowo każdego roku udają się nasi rodacy. Najlepiej jest skorzystać z wycieczek typu Korfu last minute, bo dzięki temu uda się oszczędzić trochę pieniędzy. Co ciekawego można zobaczyć na Korfu i jak zorganizować sobie wycieczkę tak, aby zobaczyć najpiękniejsze miejsca i aby jednocześnie odpocząć?

Co zobaczyć na Korfu?
Korfu to przede wszystkim piękne plaże i wspaniałe widoki. Jest to wyspa obfitująca w różnorodną roślinność, dlatego do zobaczenia są piękne gaje oliwne oraz zagajniki o niespotykanej w Polsce urodzie. Plaże, które znajdziemy na Korfu kończą się często dramatycznie opadającymi do wody klifami. W architekturze wyspy można dostrzec silne włoskie wpływy - niektóre miasteczka wygląda wręcz jak wyjęte z weneckiej ulicy. To wszystko sprawia, że planując wypoczynek na Korfu, należy skupić się nie tylko na plażowaniu, ale także koniecznie trzeba zobaczyć najpiękniejsze miejsca. Można w tym celu wynająć samochód i zdać się na własny zmysł organizacyjny lub można zaufać kwalifikowanym przewodnikom, którzy stacjonują na Korfu i pokażą nam w krótkim czasie wszystko to, co jest najlepsze do zobaczenia.

Kerkira
Będąc na Korfu, koniecznie należy udać się do stolicy wyspy, czyli do Kerkiry. Jest to piękne miasteczko, w którym w spokoju można wypić niespieszną kawę w jednej z licznych w tych stronach kawiarenek. Przez Greków miasteczko to zwane jest jednym z najelegantszych miejsc w całej Grecji. Nie bez powodu to właśnie tutaj uwielbiała spędzać wakacje cesarzowa Sisi. Mimo to, Kerkira nie różni się zbytnio cenami od innych greckich kurortów, dlatego nasz urlop w tym miejscu nie spustoszy nam szczególnie portfela.

Achilion
Achilion znajduje się kilka kilometrów od stolicy wyspy. Jest to obowiązkowy punkt wycieczek po Korfu. Jest to rezydencja cesarzowej Sisi, otoczona wspaniałymi ogrodami. Część przewodników rezygnuje z odwiedzenia tego miejsca ze względu na to, że nie jest to rzecz charakterystyczna dla Grecji, a bardziej dla Austrii, poza tym zwiedzanie jej zajmuje sporo czasu, który można spożytkować na zwiedzanie tego, co w Grecji najbardziej charakterystyczne i piękne. Lepiej jest odwiedzić piękne kawiarenki, przejechać się skuterem po wybrzeżu, a także odwiedzić jeden z pięknych kościołków znajdujących się na małych wyspach przylegających do Korfu.

Fotografie:

podróże

wycieczki

wyprawy